Internet
bliżej wszystkich!

Zapisy na szkolenia z podstaw obsługi komputera i Internetu

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia z podstaw obsługi komputera i Internetu, dla osób w wieku 45 lat i więcej. Szkolenia realizowane są w województwie podlaskim, w każdej gminie, w której zlokalizowany jest węzeł dystrybucyjny Internetu szerokopasmowego. Szkolenie zamyka się w 6 spotkaniach 4-godzinnych, podczas których uczestnicy nauczą się korzystania z komputera i poruszania w Internecie również na codzienny domowy użytek, a umiejętności potwierdzone zostaną certyfikatem ECDL. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe oraz gadżety tj. pendrive 16 GB, notes, długopis, kalendarz książkowy i torbę materiałową ekologiczną.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt z firmą:

Syntea S.A., ul. Wojciechowska 9A, 20-704 Lublin
nr telefonu: 81 45 21 400
adres e-mail sspw.podlaskie@syntea.pl

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu

Szkolenie zakończyło już 155 osób, a kolejne 243 osoby sa w trakcie szkolenia. W najbliższym czasie rozpoczynają się zajęcia w: Dąbrowie Białostockiej, Sokółce, Krynkach, Poświętnem, Jasionówce, Wasilkowie, Rajgrodzie, Bielsku Podlaskim, Zabłudowie, Gródku oraz Dobrzyniewie Dużym. Przyjmowanie zgłoszeń na szkolenia zakończyło sie już w gminach: Dobrzyniewo Duże, Wasilków, Zabłudów, Kleszczele, Bielsk Podlaski - miasto, Stawiski, Kołaki Kościelne, Jaświły, Jasionówka, Poświętne, Suraż, Suwałki – miasto, Grajewo, Krynki.

Zapisy na szkolenia są otwarte w gminach:

-Augustów
-Bakałarzewo
-Boćki
-Brańsk
-Choroszcz
-Ciechanowiec
-Czeremcha
-Drohiczyn
-Dubicze Cerkiewne
-Giby
-Gmina wiejska Kolno
-Gmina wiejska Łomża
-Goniądz
-Goniądz
-Grodzisk
-Janów
-Jeleniewo
-Knyszyn
-Korycin
-Kulesze Kościelne
-Lipsk
-Mały Płock
-Michałowo
-Mielnik
-Milejczyce
-Mońki
-Narew
-Narewka
-Nowe Piekuty
-Nowinka
-Nowogród
-Nowy Dwór
-Nurzec-Stacja
-Perlejewo
-Płaska
-Przerośl
-Puńsk
-Radziłów
-Rudka
-Rutka-Tartak
-Rutki
-Sejny
-Sidra
-Siemiatycze gmina miejska
-Suchowola
-Supraśl
-Szczuczyn
-Sztabin
-Szudziałowo
-Szumowo
-Śniadowo
-Turośń Kościelna
-Tykocin
-Wąsosz
-Wizna
-Wiżajny
-Wyszki
-Zawady
-Zbójna
Konferencja Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych
i
Jednostek Samorządu Terytorialnego
Program Konferencji:
Program Konferencji:
Konferencja Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych
i
Jednostek Samorządu Terytorialnego
PROMOCJA
„KOLOKACJA SSPW WP w projektach POPC”

OPERATYWNOŚĆ SZEROKOPASMOWA





Opera i Filharmonia Podlaska

ul. Odeska 1

Białystok

sala kameralna



28 listopada 2017 r.

godz. 9.30

9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 – 10.10 Przywitanie Gości Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego
Anna Naszkiewicz - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego
Krzysztof Dyl - z-ca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

10.10 – 10.30 Rozwój rynku telekomunikacyjnego w perspektywie 2020 – nowe szanse i nowi gracze Piotr Muszyński – Wiceprezes Orange Polska

10.30 – 10.50 Pierwszy rok działalności operatorskiej Województwa Podlaskiego – podsumowanie i perspektywy Agnieszka Aleksiejczuk – Dyrektor, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

10.50 – 11.10 Ogólnopolska Sieć Edukacyjna Wojciech Kamieniecki - Dyrektor, Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa

11.10 – 11.40 Przerwa kawowa

11.40 – 12.00 Zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym Dariusz Dąbek – z-ca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji, Ministerstwo Cyfryzacji

12.00 – 12.20 Modyfikacja Umowy Ramowej, oferty specjalne SSPWWP Zbigniew Majewski - UMWP.

12.20 – 12.40 Punkty adresowe cd – zagospodarowane i potencjału przez OSD Przedstawiciel Urzędu Komunikacji Elektronicznej

12.40 – 13.10 Czego operator może oczekiwać od beneficjenta 1.1. POPC? Zasady dostępu hurtowego do Sieci POPC Stanisław Dąbek – kancelaria Dentons, adwokat

13.10 – 13.40 Przerwa kawowa

13.40 – 14.20 SSPWWP platforma współpracy międzyoperatorskiej – panel ekspertów Partnerzy, Operator Infrastruktury, Jednostki Samorządu Terytorialnego – moderator Lech Pilarski

14.20 – 14.40 "Yin i Yang telekomunikacji - mobilna łączność bezprzewodowa i sieci światłowodowe" Michał Szczęsny - Dyrektor Biura Architektury i Planowania Sieci EXATEL S.A.

14.40 – 15.00 Usługi aktywne w sieciach szerokopasmowych: Carrier-to-Carrier, IPTV, synchronizacja czasu Artur Gmaj - Poject Manager, Comp S.A.

15.00 – 15.10 Podsumowanie konferencji

15.10 – 15.40 Lunch

   ZAPRASZAMY





Opera i Filharmonia Podlaska

ul. Odeska 1

Białystok

sala kameralna



28 listopada 2017 r.

godz. 9.30