Internet
bliżej wszystkich!

Dni Grajewa

W weekend, 11 i 12 lipca obchodzono Dni Grajewa. Dwudniowa, popołudniowa impreza przygotowana przede wszystkim dla rodziców i dzieci, jak zwykle zgromadziła sporo mieszkańców miasta. Wszystkie atrakcje odbywały się na terenie klubu Hades.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem atrakcji dla dzieci. Wszyscy bawili się w rytm gier i konkursów prowadzonych przez Wodzirej Artyści Band, można było także spróbować swoich sił na ogromnej zjeżdżalni. Dla tych, którzy mają w sobie lub dopiero odkrywają kulinarne zacięcie przygotowano warsztaty kulinarne w trakcie których najmłodsi robili przepyszne torty naleśnikowe. Dla dorosłych przewidziano pokaz grillowania po gruzińsku z doskonałą muzyką. Wszyscy chętni mogli także zagrać w grę edukacyjną o województwie podlaskim „Gramy w otwarte” przygotowaną przez OWOP Białystok.

Wieczór przeznaczony był dla fanów muzyki. Można było wziąć udział w karaoke dla publiczności oraz w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy z uczestników otrzymywał upominek. Gwiazdą wieczoru był zespół Feel, który rozgrzał grajewską publiczność nie gorzej niż jego suporty: ELKA NAGEL z zespołem oraz grupy  FIRE GARDEN i TUHAJ-BEJ. Całą imprezę prowadził Grzegorz Janiszewski – aktor i konferansjer. Muzyczne Dni Grajewa zakończyły się  pięknym pokazem fajerwerków.

Niedziela, 12 lipca była dniem dla osób aktywnych, lubiących sport i dobrą zabawę na świeżym powietrzu. XI Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn i Kobiet, IV Bieg Rodzinny, III Mistrzostwa Grajewa w Crossfit oraz widowiskowy i emocjonujący turniej towarzysko-rodzinny  „WYMIATACZE” pozostawiły wszystkich gości pozytywnie wyczerpanych po dwóch dniach świetnej zabawy!

Na miejscu prezentowało się także sporo miejscowych firm i artystów. Tradycyjnie, w namiocie SSPW Podlaskie, oprócz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące  projektu Sieci Szerokopasmowe Polski Wschodniej, najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach, gdzie nagrodami były atrakcyjne gadżety związane z projektem. Każdy mógł na żywo obejrzeć i sprawdzić jak wyglądają światłowody, które właśnie kładzione są na terenie województwa i obejrzeć spot promujący.

Galeria zdjęć

PROMOCJA
„KOLOKACJA SSPW WP
     w projektach POPC”
KORZYŚCI
dla społeczeństwa
KORZYŚCI
dla biznesu
KORZYŚCI
dla administracji

Promocyjne warunki na przestrzeni oraz podłączenie urządzeń OSD w szafach kolokacyjnych Sieci Szerokopasmowej woj. podlaskiego dla POPC.


130 węzłach dostępowych na terenie woj. podlaskiego – sprawdź lokalizacje
• 1U w cenie 30,00 PLN,
• dostępność do hurtowych usług pasywnych i aktywnych sieci szerokopasmowej np Usług Dzierżawy Ciemnych Włókien, Usług Dzierżawy Kanalizacji Kablowej, Usług Transmisji Danych Ethernet,
• dostępność zasilania gwarantowanego AC, DC,
• monitoring i profesjonalne wsparcie Operatora Infrastruktury,
• atrakcyjne lokalizacje w sąsiedztwie JST i szkół,
• regulamin promocji,

W wyniku realizacji Projektu nastąpi zwiększenie dostępu do Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy, dostępu do informacji, kompetencji oraz świadomości zakresu wykorzystania Internetu i korzyści z niego płynących wśród mieszkańców Polski Wschodniej zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wybudowana w ramach projektu sieć, w połączeniu z zasięgiem oferowanym przez już działających operatorów, umożliwi uzyskanie tradycyjnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla 87,7% populacji województwa i zwiększenie zasięgu z obecnych 609 do 2089 miejscowości.

Dzięki większej możliwości zdalnego uczenia się i podejmowania pracy, podniesie się poziom wykształcenia obywateli oraz świadczenia telepracy. Lepszy dostęp do Internetu ułatwi aktywizację osób niepełnosprawnych i wzrost perspektyw w ich dostępie do pracy.

Realizacja projektu doprowadzi zarówno do poprawy konkurencyjności rynku szerokopasmowego Internetu (obecnie funkcjonuje na nim monopol niektórych operatorów lub też praktycznie brak rynku) jak i do przyspieszenia procesów gospodarczych i wzrostu atrakcyjności gospodarczej regionu. Rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu będzie zachętą do rozwoju nowoczesnej gospodarki i administracji elektronicznej w tym regionie, a w konsekwencji będzie sprzyjać rozwojowi obszarów gospodarki opartej na wiedzy.

Lepszy dostęp do Internetu to także ułatwienie wymiany handlowej z zagranicą oraz otwarcie rynku regionalnego na klientów globalnych. Większe wykorzystanie Internetu sprzyjać będzie obniżeniu kosztów działalności gospodarczej i podniesieniu konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku.

W wyniku realizacji Projektu nastąpi wzrost liczby usług publicznych świadczonych za pośrednictwem Internetu (e-urząd), poprawa jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców oraz ułatwienie mieszkańcom regionu załatwiania spraw administracyjnych.

Stworzone zostaną warunki do standaryzacji gromadzenia danych administracyjnych, komunikowanych treści oraz mechanizmów komunikacji.

Dzięki realizacji projektu umożliwiona będzie również efektywna wymiana danych pomiędzy samorządami, urzędami administracji państwowej, placówkami edukacyjnymi, szpitalami i innymi instytucjami publicznymi.