Internet
bliżej wszystkich!

Gościniec Łomżyński 

Gościeniec Łomżyński gości na mapie wakacyjnych wydarzeń już od 12 lat. Jak co roku, na scenie nieprzerwanie królowała muzyka. Na tyle różnorodna że każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Jako największa impreza plenerowa w regionie, przyciągnęła spodziewane tłumy. Amfiteatr przy ulicy Zjazd w Łomży znów stał się miejscem, gdzie muzyka i zabawa połączą pokolenia.

Tegoroczny Gościniec rozpoczął się częścia festynową. Pierwszymi na scenie byli podopieczni Miejskiego Domu Kultury i Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Nie zabrakło tanecznych pokazów breakdance, hip hop czy prezentacji umiejętności wokalnych młodych artystów ze studia piosenki PopArt i zespołów wokalnych eMDek.

Następnie na scenie pojawił się zespół Happy Play Dixeland, który przygotował prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów muzyki jazzowej. W przerwie między pokazami i koncertami widzowie mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach i quizach. Śmiałkowie tradycyjnie już rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Jedzeniu Fafernuchów i konkursie na „najbardziej odlotowy kapelusz”. Nowością tegorocznej edycji festynu był piknik rodzinny, w którym mogli wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek.

Jak zwykle, największe tłumy pod scenę przyciągnęła część koncertowa festynu, zwłaszcza, że organizatorzy przewidzieli prawdziwie międzynarodową ucztę dla wszystkich fanów muzyki. Zgromadzonych pod sceną muszli koncertowej powitał zespół Dubasu Durovys z Łotwy. Każdy słuchacz mógł znaleźć tu coś dla siebie, nawet miłośnicy polskich przebojów z lat 80-tych. Dla nich zaśpiewała Wanda Kwietniewska z zespołem „Wanda i Banda”. Punktem kulminacyjnym tegorocznego „Gościńca Łomżyńskiego” był występ głównej gwiazdy wieczoru i to właśnie na ten koncert z niecierpliwością oczekiwali uczestnicy festynu. Zespół „Afromental” podbił serca widzów, wszyscy tańczyli i głośno śpiewali znane przeboje tej polskiej grupy.

Na miejscu prezentowało się także sporo miejscowych firm i artystów. Tradycyjnie, w namiocie SSPW Podlaskie, czekały konkursy i zabawy dla najmłodszych z ciekawymi nagrodami w postaci gadżetów związanych z projektem, a dla dorosłych garść informacji o Sieci Szerokopasmowej. 

Galeria zdjęć

PROMOCJA
„KOLOKACJA SSPW WP
     w projektach POPC”
KORZYŚCI
dla społeczeństwa
KORZYŚCI
dla biznesu
KORZYŚCI
dla administracji

Promocyjne warunki na przestrzeni oraz podłączenie urządzeń OSD w szafach kolokacyjnych Sieci Szerokopasmowej woj. podlaskiego dla POPC.


130 węzłach dostępowych na terenie woj. podlaskiego – sprawdź lokalizacje
• 1U w cenie 30,00 PLN,
• dostępność do hurtowych usług pasywnych i aktywnych sieci szerokopasmowej np Usług Dzierżawy Ciemnych Włókien, Usług Dzierżawy Kanalizacji Kablowej, Usług Transmisji Danych Ethernet,
• dostępność zasilania gwarantowanego AC, DC,
• monitoring i profesjonalne wsparcie Operatora Infrastruktury,
• atrakcyjne lokalizacje w sąsiedztwie JST i szkół,
• regulamin promocji,

W wyniku realizacji Projektu nastąpi zwiększenie dostępu do Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy, dostępu do informacji, kompetencji oraz świadomości zakresu wykorzystania Internetu i korzyści z niego płynących wśród mieszkańców Polski Wschodniej zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wybudowana w ramach projektu sieć, w połączeniu z zasięgiem oferowanym przez już działających operatorów, umożliwi uzyskanie tradycyjnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla 87,7% populacji województwa i zwiększenie zasięgu z obecnych 609 do 2089 miejscowości.

Dzięki większej możliwości zdalnego uczenia się i podejmowania pracy, podniesie się poziom wykształcenia obywateli oraz świadczenia telepracy. Lepszy dostęp do Internetu ułatwi aktywizację osób niepełnosprawnych i wzrost perspektyw w ich dostępie do pracy.

Realizacja projektu doprowadzi zarówno do poprawy konkurencyjności rynku szerokopasmowego Internetu (obecnie funkcjonuje na nim monopol niektórych operatorów lub też praktycznie brak rynku) jak i do przyspieszenia procesów gospodarczych i wzrostu atrakcyjności gospodarczej regionu. Rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu będzie zachętą do rozwoju nowoczesnej gospodarki i administracji elektronicznej w tym regionie, a w konsekwencji będzie sprzyjać rozwojowi obszarów gospodarki opartej na wiedzy.

Lepszy dostęp do Internetu to także ułatwienie wymiany handlowej z zagranicą oraz otwarcie rynku regionalnego na klientów globalnych. Większe wykorzystanie Internetu sprzyjać będzie obniżeniu kosztów działalności gospodarczej i podniesieniu konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku.

W wyniku realizacji Projektu nastąpi wzrost liczby usług publicznych świadczonych za pośrednictwem Internetu (e-urząd), poprawa jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców oraz ułatwienie mieszkańcom regionu załatwiania spraw administracyjnych.

Stworzone zostaną warunki do standaryzacji gromadzenia danych administracyjnych, komunikowanych treści oraz mechanizmów komunikacji.

Dzięki realizacji projektu umożliwiona będzie również efektywna wymiana danych pomiędzy samorządami, urzędami administracji państwowej, placówkami edukacyjnymi, szpitalami i innymi instytucjami publicznymi.