Internet
bliżej wszystkich!

Postępowanie o zawarcie umowy koncesji z Operatorem Infrastruktury

Postępowanie o zawarcie umowy koncesji z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzona zostanie eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie ogłoszono 21.01.2016 r. Przedmiotem koncesji jest wspólna realizacja przedsięwzięcia, oparta na podziale zadań i ryzyk pomiędzy Koncesjodawcą a Koncesjonariuszem, obejmująca eksploatację infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie. Koncesjodawca w ramach wkładu własnego zapewni Koncesjonariuszowi korzystanie z infrastruktury szerokopasmowej, która powstała w ramach projektu SSPW - województwo podlaskie oraz która powstanie w ramach rozbudowy realizowanej przez Koncesjonariusza. Otwarcie wniosków o zawarcie umowy koncesji nastąpiło 07.03.2016r. o godz: 10:30 w sali 030 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1. Wpłynęły  trzy wnioski o zawarcie umowy koncesji złożone przez:

  • Operator WSS Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polna nr 68-72a, lok.1, 60-803 Poznań
  • FONLAR Sp. z o.o. Pl. Solny 14/3, 50-062 Wrocław
  • Podlaskie Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o.  ul. Nullo 2, 00-486 Warszawa.

Komisja Koncesyjna przeprowadziła z  kandydatami Operator WSS Sp. z o.o., FONLAR Sp. z o.o. i Podlaskie Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. dwie tury negocjacji. Na podstawie art. 15 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (tj. z dnia 13 stycznia 2015 r., Dz.U. z 2015 r. poz. 113) Województwo Podlaskie wysłało w dn. 1 czerwca 2016 r. do uczestników postepowania koncesyjnego zaproszenia do złożenia ofert.

W postepowaniu o zawarcie umowy koncesji z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzona zostanie eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie” w wyznaczonym terminie  do dnia 15 czerwca 2016 r. do godziny 10:00 żaden z kandydatów biorących udział w postępowaniu nie złożył oferty.


Informacje archiwalne dotyczące wcześniejszych postępowań.

W dniu 27 czerwca 2014 r. zostało ogłoszone postępowanie w trybie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, którego przedmiotem miała być wspólna realizacja przedsięwzięcia, oparta na podziale zadań i ryzyk pomiędzy Podmiotem Publicznym i Partnerem Prywatnym, obejmująca rozbudowę oraz eksploatację infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”. W zakres postępowania włączona została również dostawa i wdrożenie warstwy aktywnej sieci. Na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, wybrany w dniu 27 czerwca br. Wykonawca Green Operator Sp. z o.o. został wykluczony z postępowania o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym z Operatorem Infrastruktury z uwagi na brak przedłużenia wadium - nieważność postępowania na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP.

W ponownie przeprowadzonym postępowaniu w dniu 6 listopada 2015 r. wpłynął jeden wniosek o zawarcie umowy koncesji z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzona zostanie eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie. Wniosek złożyły  Podlaskie  Sieci Szerokopasmowe Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Franciszka Nullo 2. Po weryfikacji oferty pod względem formalnym, Komisja Koncesyjna w dniu 9 listopada br. stwierdziła, iż podmiot zainteresowany spełnia wymogi określone w ogłoszeniu o koncesji. W dniach 20 i 27 listopada 2015 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, odbyły się negocjacje z firmą Podlaskie Sieci Szerokopasmowe Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, dotyczące zawarcia umowy koncesji z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzona zostanie eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”. Kandydat w wyznaczonym terminie do dnia 15 grudnia nie złożył oferty, postępowanie zostało zakończone.

PROMOCJA
„KOLOKACJA SSPW WP
     w projektach POPC”
KORZYŚCI
dla społeczeństwa
KORZYŚCI
dla biznesu
KORZYŚCI
dla administracji

Promocyjne warunki na przestrzeni oraz podłączenie urządzeń OSD w szafach kolokacyjnych Sieci Szerokopasmowej woj. podlaskiego dla POPC.


130 węzłach dostępowych na terenie woj. podlaskiego – sprawdź lokalizacje
• 1U w cenie 30,00 PLN,
• dostępność do hurtowych usług pasywnych i aktywnych sieci szerokopasmowej np Usług Dzierżawy Ciemnych Włókien, Usług Dzierżawy Kanalizacji Kablowej, Usług Transmisji Danych Ethernet,
• dostępność zasilania gwarantowanego AC, DC,
• monitoring i profesjonalne wsparcie Operatora Infrastruktury,
• atrakcyjne lokalizacje w sąsiedztwie JST i szkół,
• regulamin promocji,

W wyniku realizacji Projektu nastąpi zwiększenie dostępu do Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy, dostępu do informacji, kompetencji oraz świadomości zakresu wykorzystania Internetu i korzyści z niego płynących wśród mieszkańców Polski Wschodniej zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wybudowana w ramach projektu sieć, w połączeniu z zasięgiem oferowanym przez już działających operatorów, umożliwi uzyskanie tradycyjnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla 87,7% populacji województwa i zwiększenie zasięgu z obecnych 609 do 2089 miejscowości.

Dzięki większej możliwości zdalnego uczenia się i podejmowania pracy, podniesie się poziom wykształcenia obywateli oraz świadczenia telepracy. Lepszy dostęp do Internetu ułatwi aktywizację osób niepełnosprawnych i wzrost perspektyw w ich dostępie do pracy.

Realizacja projektu doprowadzi zarówno do poprawy konkurencyjności rynku szerokopasmowego Internetu (obecnie funkcjonuje na nim monopol niektórych operatorów lub też praktycznie brak rynku) jak i do przyspieszenia procesów gospodarczych i wzrostu atrakcyjności gospodarczej regionu. Rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu będzie zachętą do rozwoju nowoczesnej gospodarki i administracji elektronicznej w tym regionie, a w konsekwencji będzie sprzyjać rozwojowi obszarów gospodarki opartej na wiedzy.

Lepszy dostęp do Internetu to także ułatwienie wymiany handlowej z zagranicą oraz otwarcie rynku regionalnego na klientów globalnych. Większe wykorzystanie Internetu sprzyjać będzie obniżeniu kosztów działalności gospodarczej i podniesieniu konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku.

W wyniku realizacji Projektu nastąpi wzrost liczby usług publicznych świadczonych za pośrednictwem Internetu (e-urząd), poprawa jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców oraz ułatwienie mieszkańcom regionu załatwiania spraw administracyjnych.

Stworzone zostaną warunki do standaryzacji gromadzenia danych administracyjnych, komunikowanych treści oraz mechanizmów komunikacji.

Dzięki realizacji projektu umożliwiona będzie również efektywna wymiana danych pomiędzy samorządami, urzędami administracji państwowej, placówkami edukacyjnymi, szpitalami i innymi instytucjami publicznymi.