Internet
bliżej wszystkich!

Konferencja Przedsiębiorców i Jednostek Samorządu Terytorialnego „Operatywność Szerokopasmowa” 28.11.2017

We wtorek 28 listopada br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej  odbyło się spotkanie największych operatorów krajowych, lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządów zainteresowanych rozwojem sieci Internet w swoich miejscowościach. Debatę otworzył Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego i Anna Naszkiewicz – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Była to druga edycja konferencji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego dotycząca rozwoju sieci szerokopasmowych i usług na terenie województwa podlaskiego. W spotkaniu wzięło udział ok. 150  przedstawicieli  środowiska operatorów i jednostek samorządu terytorialnego województwa podlaskiego, wśród nich Partnerzy konferencji – operatorzy na co dzień współpracujący z RSS woj. podlaskiego.

Już ponad rok Województwo Podlaskie pełni obowiązki operatora infrastruktury Regionalnej Sieci Szerokopasmowej. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych doświadczeń oraz nakreślenia celów i kierunków przyszłego działania.

Celem konferencji było zmierzenie się z problematyką inwestorów i usługodawców oraz identyfikacja szans wynikających z  rozwoju rynku telekomunikacyjnego - dostępnej infrastruktury światłowodowej i usług transmisji danych. Wspólnie poszukiwaliśmy obszarów współpracy w celu optymalizacji inwestycji i zwiększenia pokrycia terenu usługami.

 

Gościliśmy między innymi w roli prelegentów: Krzysztofa Dyla – z-cę Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Tomasza Kowala – Pełnomocnika Orange Polska, Wojciecha Kamienieckiego  - Dyrektora Naukowej Akademickiej Sieć Komputerowej, Leszka Drozda – Naczelnika Wydziału UKE,  Joannę Antczak  – Naczelnika Wydziału UKE  Stanisława Dąbka – adwokata kancelarii Dentons, Michała Szczęsnego - Dyrektora Biura Architektury  i Planowania Sieci  EXATEL S.A., Artura Gmaja - poject managera Comp S.A. i inne znane i cenione osoby z branży telekomunikacyjnej.

 

Partnerom i zaproszonym gościom Konferencji Przedsiębiorców i Jednostek Samorządu Terytorialnego „ Operatywność Szerokopasmowa” 28.11.2017  serdecznie dziękujemy za udział i współpracę.

relacja z konferencji

punkty adresowe woj.podlskiego

 

PROMOCJA
„KOLOKACJA SSPW WP
     w projektach POPC”
KORZYŚCI
dla społeczeństwa
KORZYŚCI
dla biznesu
KORZYŚCI
dla administracji

Promocyjne warunki na przestrzeni oraz podłączenie urządzeń OSD w szafach kolokacyjnych Sieci Szerokopasmowej woj. podlaskiego dla POPC.


130 węzłach dostępowych na terenie woj. podlaskiego – sprawdź lokalizacje
• 1U w cenie 30,00 PLN,
• dostępność do hurtowych usług pasywnych i aktywnych sieci szerokopasmowej np Usług Dzierżawy Ciemnych Włókien, Usług Dzierżawy Kanalizacji Kablowej, Usług Transmisji Danych Ethernet,
• dostępność zasilania gwarantowanego AC, DC,
• monitoring i profesjonalne wsparcie Operatora Infrastruktury,
• atrakcyjne lokalizacje w sąsiedztwie JST i szkół,
• regulamin promocji,

W wyniku realizacji Projektu nastąpi zwiększenie dostępu do Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy, dostępu do informacji, kompetencji oraz świadomości zakresu wykorzystania Internetu i korzyści z niego płynących wśród mieszkańców Polski Wschodniej zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wybudowana w ramach projektu sieć, w połączeniu z zasięgiem oferowanym przez już działających operatorów, umożliwi uzyskanie tradycyjnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla 87,7% populacji województwa i zwiększenie zasięgu z obecnych 609 do 2089 miejscowości.

Dzięki większej możliwości zdalnego uczenia się i podejmowania pracy, podniesie się poziom wykształcenia obywateli oraz świadczenia telepracy. Lepszy dostęp do Internetu ułatwi aktywizację osób niepełnosprawnych i wzrost perspektyw w ich dostępie do pracy.

Realizacja projektu doprowadzi zarówno do poprawy konkurencyjności rynku szerokopasmowego Internetu (obecnie funkcjonuje na nim monopol niektórych operatorów lub też praktycznie brak rynku) jak i do przyspieszenia procesów gospodarczych i wzrostu atrakcyjności gospodarczej regionu. Rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu będzie zachętą do rozwoju nowoczesnej gospodarki i administracji elektronicznej w tym regionie, a w konsekwencji będzie sprzyjać rozwojowi obszarów gospodarki opartej na wiedzy.

Lepszy dostęp do Internetu to także ułatwienie wymiany handlowej z zagranicą oraz otwarcie rynku regionalnego na klientów globalnych. Większe wykorzystanie Internetu sprzyjać będzie obniżeniu kosztów działalności gospodarczej i podniesieniu konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku.

W wyniku realizacji Projektu nastąpi wzrost liczby usług publicznych świadczonych za pośrednictwem Internetu (e-urząd), poprawa jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców oraz ułatwienie mieszkańcom regionu załatwiania spraw administracyjnych.

Stworzone zostaną warunki do standaryzacji gromadzenia danych administracyjnych, komunikowanych treści oraz mechanizmów komunikacji.

Dzięki realizacji projektu umożliwiona będzie również efektywna wymiana danych pomiędzy samorządami, urzędami administracji państwowej, placówkami edukacyjnymi, szpitalami i innymi instytucjami publicznymi.